Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
17.04.2017 : Киев
СИМОНА ПЕТЛЮРУ У СЕЛІ НА ВІННИЧЧИНІ ЗУСТРІЧАЛИ ВОЛИ ІЗ СИНЬО-ЖОВТИМИ РОГАМИ
Під час візиту Симона Петлюри у село на Вінниччині його урочисто зустрічали місцеві мешканці, навіть волам роги пофарбували у кольори українського прапора. Про візит Петлюри у травні 1920 року до Уладівки Літинського району описує у своїй книзі краєзнавець Павло Ткачук. Своїми спогадами із ним поділилася місцева мешканка Катерина Лосицька, яка народилася 1898 року народження та прожила 99 років.

За її спогадами, Петлюра був невисокого зросту. Хороший оратор. Проїжджаючи селом, зупинився спочатку біля гуральні, а потім — під цукроварнею, де відбувся стихійний мітинг.

– Стояв тоді гарний теплий день. Багато людей прийшло послухати Петлюру. В кінці всі заспівали "Ще не вмерла Україна". Спинилися біля цукроварні — там був мітинг, – пригадувала пані Катерина у розмові із краєзнавцем. – А після всі рухалися центральною вулицею... Роги волів були покрашені в жовто-блакитні кольори.

Коли в село прийшли більшовики, то мешканці закликали не допускати совєтів в населений пункт. Було повстання з кількох сіл: з косами, сокирами, вилами люди вийшли проти "червоних".

Але коли в село таки зайшли більшовики, то допитували всіх, хто висловлював підтримку Петлюрі, палили господарські споруди, вбивали.

– Хотіли й мого батька розстріляти, але якийсь чоловік сказав, що він не винен. Мене називали петлюрівкою, допитували, чи я співала "Ще не вмерла Україна". Я сказала, що співала, то боялась дуже, що вб'ють, але тільки страшно налякали. Багатьох, що були тоді з Петлюрою, постріляли — за один раз 18 чоловік, – розповідає Катерина Лосицька.

Нагадаємо, у Вінниці збереглася споруда, у якій в часи УНР розміщувалася штаб-квартира головного отамана армії Української Народної Республіки і голови Директорії УНР Симона Петлюри.

Джерело: vlasno.info
Фото: petlura.poltava.ua

 Звертань: 242
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства