Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
19.06.2017 : Киев
На Вінниччині спільно з поляками хочуть відродити маєток Бжозовських
Двохсотлітній палацо-парковий ансамбль маєтку Бжозовських, що розташований на Вінниччині в Крижопільському районі, може стати черговою туристичною родзинкою області. Нещодавно було обговорено питання щодо реставрації маєтку.

Комплекс резиденції Бжозовських (власник – польський зем’янин шляхетського походження Зенон Бжозовський) побудований у селі Соколівка Крижопільського району. 200-літній маєток майже повністю зберігся до сьогодні – він огороджений потужним муром з декількома брамами та декоративними башточками. До комплексу садиби також входять два скромних садибних будинки (палаци) та господарські приміщення: офіційна, комора, льодовня, будинок управляючого. Маєток оточує парк з розкішною альтанкою.

Нині історична пам’ятка стоїть пусткою, але кілька років тому тут ще діяла школа-інтернат. Питання щодо нового життя цього комплексу будівлі порушив ще два роки тому нащадок шляхетської родини – Ентоні Беліна-Бжозовський, правнук Станіслава Бжозовського.

Під час зустрічі з польською делегацією у Вінниці обговорювали концепцію відновленням історичної пам’ятки: етапи реалізації проекту та джерела фінансування.

Так, на території комплексу планується створення польсько-українського культурного центру «Поділля». Також частину маєтку планується використовувати як медичний заклад. Результатом домовленостей має стати чотиристоронній договір між Вінницькою облдержадміністрацією, обласною Радою, фондом «Медична місія» та Фондом родини Беліна-Бжозовських.

Більше деталей зустрічі поки не розголошують. Андрій Гижко, заступник голови Вінницької ОДА, лише зазначив:

«Я спілкувався із фахівцями, яких польська сторона залучила до участі в проекті, усі вони кваліфіковані фахівці. Ми розуміємо і підтримуємо як саму ідею, так і всі ті напрямки її реалізації, які ми обговорювали під час зустрічі. Хочу нагадати, що в жовтні поточного року ми вже починаємо формувати бюджет на наступний рік. Тож у бюджеті на 2018 рік або маємо закласти кошти на проект, або маємо розмістити там якусь бюджетну установу. Чекаємо від польської сторони список конкретних запитань, на які підготуємо відповіді згідно українського законодавства».

Джерело: http://vezha.vn.ua
Фото: з сайту Вінницької ОДА, “Україна інкогніта”

 Звертань: 239
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства