Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
14.09.2017 : Киев
Фестиваль «Русалка Дністрова»-2017
Щорічне Міжнародне літературно-мистецьке свято «Русалка Дністрова» на Вінниччині започатковане 5 років тому з ініціативи Вінницьких письменників. Його першою метою було: творче єднання письменників та митців південно-західного регіону України з областей, через територію яких протікає ріка Дністер. А це Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька, Вінницька та Одеська області. Ініціативу підтримали Вінницька облдержадміністрація та Національна спілка письменників України.

Поступово в орбіту фестивалю втяглися самодіяльні краєзнавці, фольклористи, етнографи, активісти «зеленого туризму», науковці, журналісти, архівісти, митці різних напрямків як з усієї України, так і зарубіжні. Щоб сконцентрувати весь матеріал, у Вінниці став виходити культурологічний, науково-пізнавальний, літературно-мистецький альманах «Русалка Дністровая» (головний редактор та упорядник Михайло Каменюк), що його теж останнім часом фінансує вінницький обласний бюджет за програмою місцевого книговидання. Альманах став справжньою «народною книгою» написання давньої, сучасної і завтрашньої історії Поділля. Він представлений в усіх провідних бібліотеках України та в Нью-Йоркській публічній бібліотеці.

Наш альманах взяв на себе обов’язки продовжувати справу галицької «Руської трійці», яка 180 років тому надрукували в Австро-Угорській імперії, в Будапешті, єдиний випуск проукраїнського альманаху «Русалка Дністровая», що став видатним літературним пам’ятником нашої старовини, але був знищений імперською владою.

З нарощуванням об’єму роботи нами було засновано вінницьке громадське об’єднання «Русалка Дністровая» (президент М.Каменюк), яке стало розвивати народознавчий та пошуковий проект. Першим кроком стала ініціатива написання книги-історії про кожне з 1300 сіл Вінниччини – «Тисяча книг – про тисячу сіл». Цю ідею підтримала обласна рада, визначивши її поетапне фінансування. Зараз у роботі перших 20 дослідницьких книг під егідою департаменту С.Василюк облдержадміністрації. Вже надруковані книги з величезним успіхом презентуються у відповідних селах. Кращі публікації з альманаху стали виходити окремими книгами в «Бібліотеці «Русалки Дністрової».

Нинішнє, ювілейне для фестивалю (5-те!) свято, приурочене 180-річчю з дня виходу у світ альманаху «Русалка Дністровая» та 140-річчю М.Леонтовича та проходить згідно Розпорядження голови ОДА В.Коровія. Кожного разу гостям – письменникам з вищезгаданих областей та Києва, керівникам НСПУ – ми показуємо якісь видатні місця Вінниччини, знайомимо з їх людьми. Цього року це буде знайомство з найпівденнішим, майже степовим форпостом Козацької України – селищем Ольгопіль Чечельницького району, базовим селом фестивалю, яке вважаємо селом майбутнього.

Фестиваль, як завше, проходить у формі вільного творчого пленеру. У нинішній програмі:
15 вересня – 11.00 традиційна зустріч письменницької делегації в облдержадміністрації з головою облдержадміністрації В.Коровієм з присутністю ЗМІ. Повідомимо голові області про наші плани, представимо гостей, серед яких голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Гостям вручимо новий, 5 номер альманаху «Русалка Дністровая», новинки вінницького книговидання.
Після цього – виїзд до Ольгополя (там поселення, знайомство з селом, зустріч з місцевою інтелігенцією та молоддю); друга письменницька бригада братиме участь у відкритті Днів М.Коцюбинського у Вінниці;

16 вересня – виїзд 2 творчих бригад в Чечельник і в Бушу Ямпільського району (творчі зустрічі, знайомство з краєм та його господарями, повернення в Ольгопіль);

17 вересня: фінальний захід: народні гуляння в Ольгополі, гала-концерт з участю відомих майстрів сцени, колективів, серед яких Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко, лауреат Шевченківської премії ольгопільчанка і львів’янка Наталя Половинка, ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької облфілармонії, гурти «Громиця» (Київ), «ООН» (Одеса), «Водограй» (Вінниця), виступи письменників-гостей. Прийом гостей місцевою владою. Родзинка дня: відкриття в Ольгополі пам’ятника Т.Шевченку та героїні його поеми Катерині (автор член НСПУ М.Крижанівський з Могилева-Подільського), а заодно – першого у світі сільського Майдану поетів.

Михайло Каменюк,
заступник голови оргкомітету фестивалю «Русалка Дністрова»

 Звертань: 376
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства