Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
05.10.2017 : Киев
Дві занедбані хати та поле з буряками: Соколівка теж вмерла Джерело: VLASNO.INFO
Дві занедбані хати та поле з буряками – так виглядає колишнє село Соколівка Погребищенського району на Вінниччині.

Населений пункт зняли з обліку рішенням Вінницької обласної ради від 27 квітня 2012 року. Втім, вже сьогодні інформації про нього немає.

За словами секретарки Новофастівської сільської ради Галини Шуляк, відомостей про село в архіві сільської ради, якій підпорядковувалось село, немає, не має їх і в місцевій бібліотеці. Коли виїхав останній мешканець ніхто з місцевих вже й не знає.

– Села немає вже багато років, – каже пані Галина. – Хат вже майже немає. Землю розорали. Там зараз поле. Буряками засівають.

За словами жінки, у Новофастові, що у 18 кілометрах від районного центру Погребище, наразі проживає 750 осіб, в сусідніх Бурківцях, що підпорядковуються Новофастівській сільській раді, - 50 осіб.

– Проблема села — немає роботи, – каже жінка. – Молодь їде до міста та за кордон в пошуках заробітку. У селі ж працює лише сільська рада, пошта, інші об'єкти інфраструктури. Деякі чоловіки змогли влаштуватися на роботу у сільськогосподарське підприємство, що займається обробітком навколишніх земель, зокрема, і колишнього села Соколівки.

Втім, і там, за словами жінки, не потрібно багато працівників, оскільки працюють сучасні комбайни і трактори.

Пані Галина зазначає, що буде із селом надалі, поки що невідомо. Незабаром село також увійде в об'єднану територіальну громаду. Тож, без роботи можуть лишитися навіть ті, хто сьогодні з роботою.

Разом з тим, секретар сільської ради розповідає, навіть до села, де фактично немає роботи, повертаються молоді сім'ї з дітьми, які не в змозі вижити у великих містах.

За словами пані Галини, виживають селяни за рахунок власного господарства та городів. – За пай, а це 3-4 гектари, цього року давали дев'ять тисяч гривень, – каже жінка. – Хтось брав грошима, а хтось – зерном.

Нагадаємо, селище Тельмана у Липовецьком у районі на Вінниччині готують до ліквідації.

Джерело: Тетяна Куц vlasno.info

 Звертань: 275
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства