Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
10.09.2019 : Киев
У селі на Вінниччині знаходиться палац «з двадцятидоларової банкноти»
У селі Чорномин є палац схожий на Білий Дім
Сьогодні, пропонуємо ознайомитись з історією палацу графів Чарномських.

Палац графів Чарномських у селі Чорномин Піщанського району Вінницької області. Дуже схожий на Білий дім у Вашингтоні. Пам'ятка архітектури, включена до Державного реєстру національного культурного надбання. Красень-палац був зведений у 1810—1820 роках Миколаєм Чарномським. Керував будівельними роботами Франческо Боффо, серед творінь якого — палац графа Воронцова в Одесі. Будинок будувався з лондонського білої цегли, вже тоді мав ліфт, а їжу з кухні носили по підземних переходах. У 90-ті роки XIX ст. до палацу було прибудовано нову частину, що значно змінило архітектурну композицію. У 1916 р. садибу відвідав визначний польський письменник Я. Івашкевич. Він згадував у своїх нотатках про чудовий каретний сарай, який справив на нього найбільше враження. В ньому знаходилось безліч екіпажів: карети, американські коляски, колимаги і чудові брички - справжній каретний музей. На жаль, він не зберігся до наших днів.

Будівля з двох сторін опоясує подвійна колонада, його зовнішній вигляд і планування дуже нагадують Білий дім у Вашингтоні, який зображений на 20-доларовій банкноті: три поверхи з великими вікнами і напівкругла колонада. Актова зала зі стелями висотою більше 15 метрів схожа на Овальний кабінет. За однією з версій, архітектор користувався кресленнями американського особняка. Проте, швидше за все, справа тут в джерелі натхнення Джеймса Хаба – архітектора Білого дому та Франца Боффо – в модному тоді палладіанському стилі, в якому обидві будівлі побудовані.

Старий палац у стилі пізнього класицизму, цегляний, прямокутний в плані. На північному фасаді - напівциркулярний ризаліт з восьмиколонним портиком іонічного ордену на високому цоколі. На парковому фасаді - шестиколонний портик іонічного ордену. Планування головної будівлі анфіладне з центрально розташованим залом. Воно було значно змінено під час пристосування будівлі під школу. Збереглося оздоблення ліпненням, яке відноситься переважно до кінця XIX ст. - часу реконструкції палацу, лише частково простежується первинне оздоблення. Нова частина палацу у формах неоренесансу. У плані - витягнутий прямокутник, поєднаний переходом зі старою будівлею. Планування коридорне. Обидві будівлі двоповерхові.

Зараз палац використовують як сільську школу, службовий флігель — як місцеву лікарню. На повну реставрацію два роки тому потрібно було близько 20 мільйонів гривень. Проте, за останніми даними будівля і досі не реставрована.

Джерело: vlasno.info Звертань: 130
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства