Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
01.03.2020 : Киев
Масляна, Масниця чи Колодій?
Масляна, Масниця, Сиропусний або ж Сирний тиждень, Колодка чи Колодій, – ось так по-різному українці називають останній тиждень перед Великим постом. Однак, чи пов’язані усі ці назви та звідки пішли традиції святкування у цей період?

Взагалі Масляна - це одна з етнічних назв такого старослов'янського свята, як Масниця. Вона входить коренями в далеке язичництво. Наприклад, в Україні перші згадки датуються 4 століттям вже нашої ери. Якщо так брати, то це суто жіноче свято. Воно відбувалося після сезону шлюбів і метою цього свята було – покарати юнаків та дівиць, які не одружились за цей період.

Для цього старші жінки прив'язували колодку до ніг неодружених, зняти яку дозволяли тільки за відкуп. Звідси й інша назва - Колодій.

Чисто етнічним для України та Білорусі є свято Колодій. Свято цієї ж колодки, і ця колодка мала, навіть, свій цикл життя.

Попри те, що сьогодні найчастіше у ці дні українці готують млинці, у давнину в Україні їх не пекли. Натомість робили вареники з сиром та сметаною.

Під час Радянського Союзу, коли намагалися усунути ці етнічні традиції, зокрема, і українців. Адже ідея комунізму – загальна рівність тому, щоб об'єднати народ, ввели млинці, аби у всіх було одне й те ж саме.

Традиції православної церкви у цей тиждень зовсім відрізняються. Священнослужителі не радять веселитися та влаштовувати гучні гуляння. Натомість рекомендують зосередитись на духовному розвитку.

Взагалі, традиція, яка сьогодні нам певною мірою нав'язується, є більш традицією, яка пішла з Росії, тим паче традиція є язичницькою. Вона чужа християнству і християнська церква виступає проти таких традицій, які закликають до гріха об'їдання.

Християнська церква додала Масницю у свій календар, проте свято так і не набуло християнського змісту. Але оскільки християнство достатній час було панівною релігією в Україні, то з часом автентична дата святкування Масниці була забута.

 Звертань: 919
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства