Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
02.07.2021 : Киев
Орнаменти вишитих рушників України
«Товариство «Вінничани в Києві» долучились до ідеї створення орнаментів вишитих рушників України.

Голова Товариства Володимир Степанович Продивус залучив до справи відому Вінницьку майстриню художньої вишивки Десятко Ларису Іванівну.

Ідея збереження автентичності історично-сформованих вимог та орнаментів кожної області допоможе глибше зануритись в історію національної культури. А об’єднавши вишиті рушники ми відобразимо потужність, соборність і різноманіття української культури.

Восьмикутна зірка. Ця фігура доволі часто трапляється на подільському рушнику у вигляді окремої зірки, групи зірок і у вигляді маленьких зірок як орнаментальний засіб. Поширена по всьому Придністров’ю. те що вона використовується і як орнаментальний засіб («орнамент в орнаменті»), свідчить про її глибоке коріння. Це один з найдавніших і найпоширеніших символів, який сягає далеко за межі України.

У нашій колекції є два ідентичні екземпляри рушників з образом дерева, по боках якого зображені дві восьмикутні зірки, з’єднані лініями з низом дерева. Логіка побудови сюжету підказує, що перед нами схематично відтворено започаткування нового родового дерева. Так, іноді з боків дерева людського роду зображають Адама і Єву. Виходячи з цих орнаментів, можна констатувати, що восьмикутна зірка (зірки) є джерелом нового дерева (роду).

Дослідження інших орнаментів з цим символом дає підставу твердити, що вона розглядалась як джерело життя взагалі. Практично на всіх візерунках велика зірка зображена з гіллям. Очевидно, що для далеких предків восьмикутна зірка була втіленням життєдайної сили, чогось такого, що породжує життя. Цікаво, що образ великої восьмикутної зірки на рушниках часто обрамлявся малими зірочками або іншими фігурками. Складається враження, що в такий спосіб підкреслювалася його велич, висловлювалася йому пошана.

Техніка вишивання: качалівська гладь (качалочка)

Виконавець: Десятко Лариса Іванівна – майстриня художньої вишивки
Велика подяка Ткачук Валентині Олександрівні та Олегу Побережному за допомогу


 Звертань: 1014
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства