Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Новини
08.11.2021 : Киев
’’НЕ ПРОСПІМО, БРАТТЯ, ВОЛЮ’’
На початку листопада 2021 року в одному з київських видавництв вийшов друком новий літературний твір відомого українського журналіста і письменника, члена земляцтва ’’Вінничани у Києві’’ Олександра Горобця ‘’Не проспімо, браття, ВОЛЮ’’. Це роман у новелах, есеях, сильветках (знаменитий літературознавець Святослав Караванський величав цим загадковим іменем контур, обрис, зарис; (коротке оповідання), літ. образок, шкіц, новелетку, тінь).

Як бачите, навіть літературні тіні є. Всього зібралося більше півсотні різноманітних оповідей на 416 сторінках…Сказати б, грубезний том публічних розмислів, трепетних начерків, котрими автор радо ділиться з друзями.

Основна частина книги – це хвилюючі розповіді, пов’язанні з Вінниччиною. Як, скажімо, документальна розповідь про першу пані України, дружину президента УНР в екзилі Андрія Лівицького Марію Ткаченко-Лівицьку. Уродженку міста Жмеринки. Де батько її Варфоломій Ткаченко був відомою особою – активним громадським діячем і головою місцевого комерційного банку. Будучи толковою, комунікабельною людиною, він у важкі часи воєнних лихоліть сторічної давнини вміло використовував свій авторитет для відвернення єврейських погромів у місті. А в часи розгулу чекістських чисток, уже євреї захищали колишнього комерсанта від самосуду і переслідувань.

Уся в батька вдалася метикувата, вродливиця донька Марія, яка, навчаючись у Києві, стала правою рукою революціонера Андрія Лівицького, котрий з часом виріс до поста міністра юстиції УНР, став найближчим сподвижником Симона Петлюри, а коли головного Отамана будо знищено 1926 року, Андрій Миколайович до останнього свого подиху в 1953 році служив президентом УНР в екзилі.

В книзі вперше приведено багато цікавих епізодів з життя сім’ї Лівицьких, починаючи з екзотичного весілля Андрія та Марії Лівицьких у глибинному подільському селі Володіївці, де письменники Олександр Горобець (автор ідеї та сценарію торжества), та голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський, 15 липня 2019 року, через 119 літ, разом із місцевими активістами, провели реконструкцію шлюбу Андрія Лівицького та Марії Ткаченко в селі над мрійливою річкою Лядовою.

У кінці шістдесятих років минулого століття Вінниця прогриміла на весь Союз тим, що тут начебто було викрито змову в середовищі журналістів та інтелектуалів проти радянської влади. В центрі комплоту, зговору буцімто стояв колишній київський журналіст Олександр Гетьман, який тікаючи від переслідувань його з боку КГБ, дістався подільського обласного центру, влаштувався там на роботу до редакції обласної молодіжної газети. Тут він довкруги себе зорганізував стійку групу тих, хто захоплювався Козаччиною, давнім минули свого рідного краю, підпільно читав заборонені в СРСР книги Євгена Чикаленка, Уласа Самчука, поезію Олени Теліги, Євгена Маланюка, Олександра Олеся, Олега Ольжича.

Напевне, вперше в українській літературі письменник Олександр Горобець малює образ морального Дон Кіхота Сашка Гетьмана, який нікому й нічого погано не зробив, окрім того, що день і ніч читав твори, які були під заказом. Ділився своїми літературними знахідками з іншими, насамперед, журналістами.

Дуже цікаво про це почитати, друзі.

Книга ’’Не проспімо, браття, ВОЛЮ’’ вся зіткана з літературних, історичних розвідок, трепетливих оповідей про рідкісні долі людей. Про людські почуття і готовність прийти на допомогу іншим. Як це подано, для прикладу, в новелі з життя ’’Теплі люди із Тиврова’’.

Якщо хтось із земляків-вінничан бажає розжитися на нову книгу Олександра Горобця ’’Не проспімо, браття, ВОЛЮ’’. Можете написати про це до привату Фейсбуку письменника - https://www.facebook.com/profile.php?id=100004693296272 , або на електронну адресу - 33jyra@ukr.net.

Електронна версія книги Олександра Горобця ’’Не проспімо, браття, ВОЛЮ’’ знаходиться тут - file:///C:/Users/HOME/Downloads/Horobetz_4-_Cover%20(4).pdf


 Звертань: 487
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства