Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Область і райони
22.09.2009 : Винница
Крижопільський район
Крижопільський район розташований в південній частині Вінницької області. До його складу входять смт.Крижопіль та 43 сільських населених пункти.

Площа району становить 88,4 тис.га. Розміщений в межах недостатньо вологої теплової агрокліматичної зони. Клімат - помірно-континентальний, пануючий напрям вітру – північно-західний. Основні грунти темно-сірі опідзолені та чорноземи опідзолені (57% площі району), на решті території – ясно-сірі лісові та сірі лісові.

Лісів – 10,7 тис. га (дуб, граб, липа, клен та інші). Крім того, в районі 1440 га лісосмуг та інших полезахисних насаджень.

На основних ділянках – різнотравно-бобово-злакова рослинність.
Найбільші річки – Кам’янка, Марківка, Дохна.

Район межує: з північної сторони – з Тульчинським, з західної – з Томашпільським, з південно-західної – з Ямпільським, з південної – Піщанським, із східної – з Тростянецьким районами Вінницької області.

Крижопільщина пишається іменами Героїв Радянського Союзу Олега Бичковського та Романа Сміщука, яким у селищі встановлено погруддя, двічі Героя Соціалістичної Праці Тетяни Марцин, Героїв Соціалістичної Праці Фросини Мотель та Карпа Голотюка з Голубечого, Ольги Десяк із с.Тернівка, Микити Діброви з с.Красносілка, Дем’яна Остапчука з с.Городківка.

Крижопільську землю прославили Д.К.Заболотний – лікар-мікробіолог, ім’ям якого названо село Заболотне (Крижопільський район) (раніше с.Чоботарка). У селі збереглася оселя, де жив всесвітньо відомий учений, працює меморіальний музей.

Серед відомих людей, уродженців району – письменники Андрій М’ястківський та Микола Рябий, письменник і політичний діяч Володимир Яворівський, народний депутат України кількох скликань Володимир Лановий.

Туристичні об’єкти району

Основними туристичними об’єктами в районі є санаторій-профілакторій “Зелена діброва”, музей - садиба академіка Д.К.Заболотного (с.Заболотне), меморіальний музей – садиба письменника М.П.Трублаїні (с.Вільшанка), римо-католицька церква Непорочного Зачаття Преподобної Діви Марії (с.Городківка).

Адреса 24600 смт. Крижопіль вул. К. Маркса 61
• Телефон (04340) 2-14-63
• E-mail rda_kryzh@vin.gov.ua

 Звертань: 1882
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства