Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Область і райони
22.09.2009 : Винница
Липовецький район
Липовецький район — район Вінницької області в Україні. Липовецький район розташований у північно-східній частині Вінницької області, та межує з Калинівським, Погребищенським, Оратівським, Іллінецьким, Немирівським та Вінницьким районами (лише останній має стільки ж сусідів). Липовецький район лежить при переході від Подільського плато до Придніпровської височини, найвища точка якої (322 м над рівнем моря) в межах Вінниччини знаходиться біля села Богданівки.

Районним центром є місто Липовець (населення 9,3 тисяч чоловік), яке розташоване на річці Соб. Другим за величиною населеним пунктом є селище - Турбів (промисловий центр району). На території району також розташовані 57 сільських населених пунктів, що підпорядковані міській, селищній і 25 сільським радам. Загальна кількість дворів –18838 в т.ч. міських – 3328. Серед сільських населених пунктів 10 відносяться до числа малих (менше 100 жителів), 40 – до середніх, 7 – до великих (від 1 тис. до 3 тис. жителів). Це – Стара Прилука (вперше згадана у 1146 р.), Зозів (в 1552р.), Вахнівка (в 1578 р.), Приборівка (в 1630р.), Нова Прилука (в 1780 р.), Росоша і Нападівка (назви обох вперше з’являються в ХVІІІ ст.).

Район розташований у лісостеповій фізико-географічній зоні, Дністровсько-дніпровської лісостепової фізико-географічної провінції. По геоботанічному районуванню – це Східноєвропейська геоботанічна провінція; по зоогеографічному - Український лісостеповий округ Дністровсько-Дніпровської лісостепової фізико-географічної провінції з відповідним рослинним та тваринним світом. Поверхня підвищена полого хвиляста лісова рівнина, розчленована балками із лісо- і луко- степовими ландшафтами в західній частині. Серед ґрунтів переважають чорноземи (глибокі, типові, опідзолені).

Примітними рисами рельєфу є 15 річок, найбільша з них – ліві притоки Південного Бугу: Десна і Соб, у які впадають Вільшанка, Сібок та інші малі річки. Вони зарегульовані 149-ма ставками із загальною площею водного дзеркала 980,6 га.

Голова РДА: Балдинюк Василь Михайлович
Голова районної ради: Науменко Юрій Михайлович

• Адреса 22500 м. Липовець вул. Леніна 38
• Телефон (04358) 2-33-05
• E-mail rda_lipovec@vin.gov.ua
• WWW http://www.liprda.com.ua/

 Звертань: 2072
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства