Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Область і райони
22.09.2009 : Винница
Оратівський район
ОРАТІВ – адміністративний центр Оратівського району, знаходиться за 90 км. від обласного центру – Вінниці. Розміщенний район в північно-східній частині Вінницької області, яка відноситься до лісо-степової зони України. З півночі межує з Погрибещанським, з півдня – з Іллінецьким, з заходу – з Липовецьким районами Вінницької області, зі сходу – з Київською і Черкаською областями.
Тут протікають річки Жива, Роська, Гірський Тікач, Вишнева, Скиба.

Загальна характеристика району

Територія району - 872 кв.км
Населених пунктів, всього - 55
в тому числі: селище міського типу - 1
сіл - 54
Населення району - 24669 чол.

«Співоче поле»

Ось уже кілька років поспіль, саме влітку, подвір’я отчого дому відомої тележурналістки, нашої землячки Ганни Секрет перетворюється на справжню концертну заллу. Бо сюди у чудове с. Правилівку приїздять на гостини до Ганни Василівни її знайомі та друзі. А це співаки, артисти, письменники, поети, гумористи, творчі колективи, народні фольклорно-етнографічні колективи району та області, тай влаштовують вони концерти для односельчан. Сюди з’їзджаються не лише з навколишніх сіл, а й з сусідніх областей.
Тут демонструються не тільки таланти співу, а й кулінарні здібності, а саме, приготування нашої нашої національної страви – українського борщу, каші, вареники, галушки, пиріжки та інше.

Релігійний туризм.

В районі зареєстровано 57 релігійних об’єднань, 6 конфесій. З них: Української православної церкви Московського патріархату – 14, Української православної церкви Київського патріархату – 29, Євангелистів християн-баптистів – 7, Православної Євангельської апокаліпсистичної церкви – 4, Адвентистів сьомого дня – 3. Римо-католицька церква – 1.
Церкви, які відносяться до пам’ток архітектури:
Михайлівська церква 1860 р.( с. Скала ) Київського патріархату. В користуванні громади з 1994 р. Священослужитель – Андрушків Микола Васильович.
Церква Воздвиження чесного хреста 1885 р. ( с. Кожанка ) Київського патріархату. В користуванні громади з 1993 - 1995 рр. Священослужитель – Шевчук Степан Володимирович.
Церква Святого Дмитрія 1900 – 1903 рр. ( с. Синарна ) Київського патріархату. В користуванні громади з 1991 р. Священослужитель – отець Олександр.
Церква Покровська 1907 р. ( с. Н. Животів ) Московського патріархату. Побудована прихожанами. Настоятель святопокровського храму пртоєрей Монастирський Петро Михайлович.
Церква Казанської Матері ( дер. ) ХІХ ст. ( с. Скоморошки ).
Церква Кузьми і Демяна 1906 – 1908 рр. ( с.Люленці ) Київського патріархату.

Екологічний туризм.

Оратівський район розташований в лісостеповій зоні. Клімат району помірно-континентальний.
Лісові площі становлять близько 5 тис га. Переважають дубово-грабові ліси.
Найбільші річки: Жива і Роська – басейн Дніпра та Гірський Тікач – басейн Південного Бугу.
З корисних копалин в районі є: граніт, буре вугілля, торф, пісок, глина. За геологорозвідувальними даними біля с.Якимівка знаходяться поклади титано-цирконієвої сировини.
Природничі об’єкти :
· Заповідне урочище «Балабанівський ліс».
· Гідрологічні заказники місцевого значення «Малоростівський», «Синарна», «Осична».
· Парк графа Вороновича (смт.Оратів).

Парк Вороновича.

В кінці ХІХст. з Петербурга до Оратова приїхав потомственний дворянин, генерал Михайло Воронович.Тут він купив землю у багатого поляка і побудував розкішний як на той час палац з вежами-келіями.
Біля палацу було висаджено пейзажний англійський парк (нині – парк культури і відпочинку ім.Т.Г.Шевченка).В ньому були затишні алеї і доріжки, побудовано самобутні альтанки, влаштовано розкішні квітники, встановлено мармуров1 статуї античних богів і героїв.
Цей чудовий парк крутосхилом спускався до Камяного ставу.
До нашого часу збереглися поблизу Камяного ставу ділянки рівними рядами насаджених ялин, а на горі – липові алеї.Поміж молодняка височать старі, кремезні дуби і ясени, вязи і клени,сосни і ялини,різновидні акації.
У парку ростуть дерева і кущі більш ніж пятдесяти порід, причому чимало з них рідкісні.

Кінний завод «Вінниччина».

ТОВ кінний завод «Вінниччина» створенно у 2002 р.(раніше із 1995 р. – конеферма).
Директор - Пеньковий Олександр Миколайович.
Тел.: 2 – 43 – 47
Завод займається виведенням української верхової породи.
Вирощують поголівя коней таких порід:
- Українська верхова;
- Тракененська;
- Ганноверська;
- Чистокровна верхова;
- Вестфальська.
В 2007 р. – 123 конеголови, в т.ч. – 50 конематок.

Адреса Оратівської РДА
22600 смт. Оратів вул. Леніна 78
• Телефон (04330) 2-14-63
• E-mail rda_orativ@vin.gov.ua

 Звертань: 2370
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства