



|
Область і райони
22.09.2009 : Винница Теплицький район Дата утворення: 1923 р
Площа: 0,8 тис.кв.км
Відстані: від смт. Теплика до м. Києва автошляхом 270км
Географічні дані: По території протікають річки Південний Буг, Удич,, Кубліч, Сура
Найбільші: Південний Буг
Кордони: Межує з Гайсинським, Тростянецьким, Бершадським районами, Черкаською областю
Адміністративно-територіальні одиниці:
Селищ міського типу 1
Сільських населених пунктів 48
Кількість рад 26
Чисельність наявного населення станом на 01.01.07 р.
33,145 тис.чол.
у тому числі:
сільське 26,750 тис.чол.
Міське 6,895 тис.чол
Туристичні об’єкти району
Музей М.Д. Леонтовича
Найвизначнішим місцем туристичного паломництва на Тепличчині являється музей Миколи Дмитровича Леонтовича, та його могила в с. Марківка.
Музей відкрито в 1977 році, до ювілею М.Д.Леонтовича. Архітектурний проект Музею та бронзове погруддя до пам’ятника виконав львівський художник
Ярослав Ульгурський. Неподалік музею знаходиться могила М.Д. Леонтовича, на якій встановлено гранітний обеліск.
В музеї зібрано цікаві матеріали, велика кількість старовинних фотографій родини Леонтовичів, загальне фото батьків, сестер Миколи Леонтовича.
Великий інтерес у відвідувачів викликають експозиції рідкісних матеріалів, оригінальні рукописи партитур, титульних обкладинок Першої та Другої збірки пісень з Поділля, піаніно, криги, ноти та меблі Леонтовича.
Ініціатором створення музею в с. Марківка був теперішній декан музично-Педагогічного факультету Вінницького державного педагогічного університету Завальнюк Анатолій Федорович і художник Ярослав Ульгурський.
Костел Діви Марії
Одним з пам'яток архітектури Тепличчини є костел Діви Марії.
Костел був відкритий у 1822 році і діяв до закриття в 1866 році.
В «Історії міст і сіл України» в історичній довідці «Теплик» сказано: «до другої половини XIX ст. в Теплику жодної школи не було, зате діяли православна церква, костел, синагога, жіночий монастир». Це єдина споруда з них яка вціліла.
В 1911 р. костел був частково зруйнований пожежею. Після відбудови він почав діяти з 1918-1930рр. Коли закрили церкви, закрили і його. В костелі в різні часи розміщувались райвиконком, фінвідділ, держстрах, загс, фільмотека.
В 1992 році після постанови про повернення культових споруд віруючим, католики Теплика почали добиватися повернення костелу. І в 1994 р. вони його отримали. Почалась реставрація. В 1996 р. приїхав постійний священик (ксьондз) -Богуслав, який проводив служби 1,5 року. Була створена дитяча церковна школа. Але прихід виявився дуже малим і священик залишив костел. Сьогодні тут проходить служба тільки у неділю.
Церква в с.Петрашівка
В селі Петрашівка по вулиці Жовтневій є Свято-Миколаївська церква УПЦ КП дерев’яної архітектури, яка збудована в 1889 році.
Церква в с. Залужжя
Історична пам'ятка паломницького туризму, яку варто відвідати, це церква в с. Залужжя, якою пишаються односельці, і яка є однією з найстарших храмів в районі.
Побудована в 1895-1897 роках в честь Миколая Чудотворця на кошти пана Каменського та жителів села.
В перші роки радянської влади церкву було закрито, там спочатку був клуб, потім колгоспна комора. Знову став діючим храм під час війни.
В цьому році в церкві провели капітальний ремонт на кошти жителів села та меценатів
Адреса районної державної адміністрації:
Пош.інд. 23800 смт.Теплик вул. Незалежності, 25
Код 04353. Телефон / факс: 2-14-63
Електрона пошта:teplik@ukr.net, корпоративна мережа Lotus Notes
Звертань: 1606
Фото дня
|
|
Вінниччина "Чечельницька весна" |
Вінничани у Києві Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району |
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств.
Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини.
Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
|
|