Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Область і райони
22.09.2009 : Винница
Ямпільський район
Дата утворення: 1932
Площа:0,78839 тис.кв.км
Кордони: Межує з 5 районами, областями, державами: Республікою Молдова, Придністровською Молдавською Республікою
Населення:44 тис. чоловік.

По території протікають 8 річок
Найбільші: Дністер, Мурафа, Русава

Адреса Ямпільської районної державної адміністрації:
Пош.інд.24500 м.Ямпіль вул.Леніна,132
Код 04336.
Телефон 2-14-63, факс:2-13-01
Електрона пошта: yampil_rda@ukrpost.ua
голова Володимир Волошин

В районі 118 пам'яток археології, 53 — історії, 4 — монументального мистецтва та 2 — архітектури, що перебувають на Державному обліку. На території району знаходиться Державний історико-культурний заповідник «Буша». До пам'яток культури та архітектури відноситься Свято-Миколаївська православна церква Московського патріархату, збудована в XVIII ст. та сторожова вежа і скельний храм с. Буші.

Видатні уродженці Ямпільського району: художники високого звання Наконечний Віктор Андрійович (с. Клембівка), Мруг Алла Іванівна (м. Ямпіль), письменники та поети Заєць Анатолій Семенович (с. Петрашівка), Сіра Галина Степанівна (м. Ямпіль), кандидати історичних наук Дмитрієнко Марія Федорівна, Кулик Михайло Аксентійович, Варшавський Аркадій Йосипович (с. Дзигівка), кандидати біологічних наук Шпотаківський Віктор Никифорович, Кожухар Євгенія Митрофанівна, генерали Грабовський Микола Якович, Кирган Василь Устинович.

Адміністративно-територіальні одиниці:
Міст районного значення: 1
Сільських населених пунктів: 38
Кількість рад: 19

Чисельність наявного населення станом на 1.01.2008
44321 тис. чол. у тому числі:
сільське 32901 тис. чол.
Міське 11420 тис. чол.

Заповідники: Державний історико-культурний заповідник «Буша»

Перелік найвизначніших пам’яток
1.Історико-культурний заповідник с. Буша.
2.Пам’ятник воїнам громадянської війни 1920р. с. Довжок.
3.Пам’ятник воїнам-визволиелям м .Ямпіль
4.Трагічним подіям 1651 р. м. Ямпіль
5.Могила Мар’яни Завісної с. Буша
6.Сторожова вежа 14-17 ст. с. Буша
7.Миколаївська церква 1770р. м. Ямпіль
8.Земська управа ва 19 ст. м. Ямпіль.

Сьогодні Ямпільський район має суто аграрну спрямованість сектору економіки, екологічно чистий, є можливості до інтенсифікації туристич­ної діяльності, посилення взаємозв’язку інфраструктури туризму з іншими сферами соціально-економічного та культурного розвитку.
Реалізацію державної політики в галузі культури на Ямпільщині здійснює 64 заклади культури і мистецтв, серед них чотири музеї та Держав­ний історико-культурний заповідник «Буша». За рік тут буває майже 25 тис відвідувачів Діяльність галузі забезпечують 166 кваліфікованих працівники, з яких 90 - у сільській місцевості В закладах культури діє 130 аматорських колективів, з яких десять мають звання «народний».

Створено „Словник пам'яток Ямпільського району який увійшов до «Зводу пам'яток культурної спадщини України». Ведеться дослідницько-пошукова робота відповідно до Концепції розвитку народної культури Вінниччини.
На розвиток «зеленого туризму» на території району, здійснення комплексу заходів щодо місцевої інфраструктури туристичного бізнесу, що сприятиме відродженню історико-культурних пам'яток та традиційних народних промислів спрямовано проект «Земля легенд, пісень і сонця».
На території Ямпільського району нині одне місто - Ямпіль А кілька століть тому містами були відомі історична Буша і... Цекинівка

 Звертань: 2181
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства