Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Інтерв’ю
30.09.2011 : Киев
С.Татусяк, М.Ставнійчук, О.Зарубінський, В.Корж, О.Неживенко: Враження від наймасштабнішого міжнародного проекту, який реалізувала Вінниччина у Раді Європи, у посольстві України в Швейцарії та у Комітеті регіонів.
Як ми уже повідомляли, протягом 12-15 вересня 2011 року у трьох країнах Європи відбувся найбільший міжнародний захід, який організували та провели Вінницька обласна Рада, Вінницька обласна державна адміністрація та Міжнародна громадська організація «Україна-Польща-Німеччина». Відповідно до програми у Раді Європи (м. Страсбург, Французька Республіка), у посольстві України в Швейцарії (м. Берн, Швейцарська Конфедерація) та у Комітеті регіонів (м. Брюссель, Королівство Бельгія) відбулися презентація Вінницької області та урочистий прийом від імені нашої делегації. Офіційна делегація у складі 100 осіб, а це: представники виконавчої влади області та органів місцевого самоврядування, народні депутати України, Радник Президента України, Герої України, представники бізнесових структур, громадські діячі.

Ми вирішили поцікавитися про враження від поїздки від її учасників: Сергія Татусяка, Голови Вінницької обласної ради, Марини Ставнійчук, радника Президента України, Олега Зарубінського, народного депутата України, Віктора Коржа, народного депутата України та Оксани Неживенко, докторант Києво-Могилянської академії.

Якою була основна мета презентації Вінниччини у Європі?

– Завдання нашої презентації полягало у пошуку партнерів для обласної Ради і громадських організацій, а для бізнесу – інвесторів, – зазначає Сергій Татусяк. – На основі домовленостей, яких було досягнуто з представниками національних урядів Швейцарії, Франції і Бельгії та європейських інституцій, обласна Рада розробить цілісний концепт співпраці з ними на найближчі 5-7 років.

– Мета, на яку ми очікували, – це реальні угоди взаємодії Вінницької області з Європейськими інституціями різних рівнів: політичний, економічний, громадська діяльність, екологічний тощо. Я уже перебував із робочим візитом у організаціях Ради Європи, Європейському Парламенті, представництві України в Раді Європи, у Швейцарському Парламенті, але такий комплексний представницький масштабний приїзд був першим, – сказав Олег Зарубінський.

Які Ваші враження від цього заходу?

– Вінницька область висадилась у Європі як справжній «десант», який можна схарактеризувати трьома словами: швидкість, комплексність і ефективність. Швидкість, тому що ми подолали за чотири дні три країни. Комплексність, тому що представили Вінниччину з максимальної кількості сторін: економіка, людський потенціал, культура тощо. Ефективність, тому що представники Ради Європи були в захваті від нашої презентації, а Посол України в Швейцарії і мій давній знайомий Ігор Дір зазначив, що не пам’ятає такого потужного і бадьорого представлення області України у Європі, - прокоментував О. Зарубінський.

– Це були справді дуже насичені дні. Ми подолали сотні кілометрів за короткий проміжок часу і, в результаті, набагато просунулися у співпраці з Європою. Було справді мало часу насолодитися осінніми краєвидами Страсбургу, Берну та Брюсселю, але ми переконані, що Європа побачила у нас надійного партнера, тому, думаю, у нас ще буде нагода відвідати ці міста – каже Оксана Неживенко.

Які роботи здійснюються в області у напрямі євроінтеграції?

– Я дуже задоволена тим, що Вінниччина є передовою у багатьох сферах діяльності. Окрім євроінтеграційної роботи, вона активно працює над реформою місцевого самоврядування. І, привідкрию завісу, – реально претендує стати пілотним регіоном у цій реформі, адже Вінниччина проводить євроінтеграційну державного рівня і цей досвід є передовим. Загалом, Україна відіграє консолідуючу роль на теренах колишнього СРСР в плані розвитку демократії. І немалу роль в цьому грають саме місцеві громади, які набагато тісніше співпрацюють між собою, ніж держави в цілому, – поділилася емоціями Марина Ставнійчук.

– Вінницьку область по праву можна вважати рушійною в Україні щодо євроінтеграційного напряму, – коментує О. Неживенко. – Зараз ми робимо особливий акцент на встановлення реальної співпраці між нашою областю та регіонами Європи. Посилаємо напрям проектної роботи з метою залучення коштів для розвитку області. Стосовно країн, ми активно співпрацюємо з Польщею, ведуться переговори про конкретну взаємодію із Німеччиною, Францією. Ця поїздка ще більше переконала нас у тому, що головне – наше бажання працювати, професіоналізм і дієва команда, а все це у нас є.

Вінницька область першою в Україні організувала масштабний презентаційний захід у інституціях такого рангу в Європі. Чому саме Вінниччина є особливою?

– Тим, що ми там народилися! – зазначає О. Зарубінський. – Вінницькі люди щирі, оптимістичні, готові до праці, духовні, толерантні. Вінничани – не екстремісти за духом і не ледарі за поведінкою. Саме тому той факт, що ми першими так гучно заявили про себе фактично на весь світ, є цілком закономірним.

– Вінницька область є, без сумніву, передовою і зразковою на шляху реформування органів місцевого самоврядування, саме на її базі зараз розробляється концепція регіональної влади всієї держави. Презентація Вінниччини у Європі – не просто політична масштабна акція, це – продовження великої роботи, яку ми здійснюємо в області у напрямі євроінтеграції. Це наш перший «удар» в Європі. Далі наше завдання – мати партнерів серед регонів у кожній країні Євросоюзу, – повідомив С. Татусяк

– Проект презентації Вінниччини в Європі – не випадковість, а закономірність. Це результат роботи, яку провели керівники області, депутати, бізнесмени. Завдяки людям, які вклали в проект душу, зусилля і кошти, ми протягом трьох днів дихали українським повітрям у центрі Європи, – сказав В. Корж.

Як приймали нашу делегацію?

– Приймали з інтересом, ввічливо і по-дружньому. Представлення області України за кордоном – це неординарна подія. Європа була здивована такому потужному представленню Вінницької області і відзначила перспективність взаємодії Вінниччини та країн Європи. – коментує О. Зарубінський. – Вінницька область стала промоутером України в Європі. Останнім часом спостерігається тенденція активної присутності України у Європі і Вінниччина своїм проектом це підсилює. Те, що робить Вінницька область – це відчуття течії міжнародного курсу.

Якими є подальші кроки?

– На нас чекають великі виклики та відповідальність, адже ми заявили про себе у Європарламенті, Раді Європи – інституціях, вище яких не буває, – каже С. Татусяк. – Плануємо налагодити зв’язки на регіональному і місцевому рівнях з усіма країнами Євросоюзу.

Товариство «Вінничани у Києві» пишається такою успішною презентацією Вінниччини у Європі і бажає майбутніх звершень!

 Звертань: 1901
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства