Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Преса
20.05.2010 : Винница
Хочемо Вінниччину перетворити на квітучий сад~Газета «Вінниччина» ~ № 38 (22480) від 19 травня 2010
Саме у Вінниці, а не в столиці, як зазвичай, вирішили провести розширене засідання Ради наші земляки-кияни, запросивши на нього і вінничан, і вінницьку владу. Адже скучили за рідними та друзями, рідним містом, чистим повітрям, подільською говіркою – всім тим, чого так не вистачає у «київських катакомбах».

Саме про це поділився уродженець Вінниччини, киянин з багаторічним стажем, член президії Товариства Володимир Крижанівський:
-Я в середині 50-х років покинув Вінниччину, а тому кожного разу, коли приїжджаю сюди, маю сісти на трамвай і об’їхати вулиці рідного міста, подивитися, що нового з’явилося тут. Я бачу, що ваші архітектори обережно ставляться до центру міста, не те, що в Києві – безбожно. Може тому, що у вас коштів не перебудову не вистачає…І все ж, позбав Боже, Вінницю, від таких молодих політиків, які керують Києвом. У вас, бачу, мер на своєму місці. До речі, наше Товариство профінансує програму стажування у парламенті, Кабміні та Адміністрації Президента двох молодих вінничан, котрі отримають перемогу у відповідному конкурсі. Ми уже три роки, відколи існує товариство, намагаємося зробити щось посильне для подільської землі. Бо у нас спокійне, трудове об’єднання вінничан у Києві. У селі Пирогове під столицею є кілька подільських хат – то ми там влаштували суботник, поприбирали.

Голова Товариства, народний депутат Олег Зарубінський зауважив, що усі столичні вінничани відстоюють інтереси рідного краю, адже Товариство об’єднало досвідчених людей – підприємців, держслужбовців, лікарів, освітян, військових тощо. Приміром, у роботі Товариства активну участь беруть міністр оборони України Михайло Єжель, керівник «Мостобуду» Володимир Прудивус, професор медицини Світлана Жук, письменник Олег Чорногуз, колишній міністр охорони здоров’я, нейрохірург Микола Поліщук, директор Національного театру ім.Франка Михайло Захаревич та інші.

- Наша мета – це добрі конкретні справи на благо Вінниччини, які реалізуються – сказав Олег Зарубінський, - а наше ядро – свідомі патріоти «малої батьківщини». Ми працюємо за галузевим принципом – у нас є комісії з питань освіти, культури, науки, екології, підприємництва, АПК, фінансово-банківської справи, причому очолюють їх серйозні фахівці, люди, які багато досягли у своїх галузях. Про наші реальні справи ми доповідаємо на засіданнях, а ще запланували проект «Часопис товариства», випускатимемо кольоровий щорічний журнал, де буде хроніка нашої діяльності. Зроблене – то і медичне обладнання для маленьких вінничан, і передплачена періодика для студентства, і телевізори для військових частин на Вінниччині, і організовані персональні виставки художників з Вінниці в Українському Домі в Києві та ще багато іншого. Хочемо створити свої осередки в районах, селищах нашого краю, а під час святкування Дня Києві будемо презентувати Вінницю. А головне, заради чого ми зібралися у Вінниці. А головне, заради чого ми зібралися у Вінниці – це підписання угоди про співпрацю з Вінницькою облдержадміністрацією.

За дорученням голови облдержадміністрації Володимира Демішкана угоду про співпрацю між Товариством «Вінничани у Києві» та Вінницькою ОДА з боку влади підписав перший заступник голови ОДА Валерій Коровій. Угода передбачає партнерські зв’язки та взаємодію в розвитку економіки та інших галузей Вінниччини, організацію та проведення спільних акцій у Києві та Вінниці, взаємний інформаційний обмін та інше.

Про співпрацю в економіці розповів Володимир Майстришин:
- У Вінницьку область наша компанія вклала 165 млн. грн. інвестицій, побудувавши завод. Але я хочу розповісти вінничанам про законопроект, внесений Олегом Зарубінським, суть якого полягає ось у чому. Якщо ви збудуєте електростанцію на малій річці чи поставите турбіну, то Єдина енергетична система України дозволить продавати вироблену таким чином електроенергію за подвійним тарифом – причому, протягом 10 років. Прикро, що ціна на газ має зрости – з 240 до 350 доларів, а тому потрібно знайти заміну газу і зменшувати газову залежність.

Микола Ільчук, котрий у Товаристві опікується проектом «Спадщина», запропонував співпрацю в царині туристичної привабливості кожного подільського села. З цією метою створив оргкомітет у Вінниці, формує фонд і пропонує долучатися до проекту. А от Володимир Демчик уже написав і видав книгу про своє рідне село на Оратівщині «Мервин і мервинчани». На збір історичних матеріалів, переказів та легенд, свідчень односельців пішло вісім років…

Голова райради з Піщанки Віктор Кирнасівський попрохав долучитись до допомоги видатному землякові, 95-річному Павлу Муравському, який кладе на ноти «Кобзар» Шевченка. У рідному селі Дмитрашківці односельці відродили садибу-музей Муравського і організовують конкурс-фестиваль акапельного співу.
-Долучайтесь до фестивалю всі, хто має серце, душу і гроші, - напівжартома сказав Віктор Кирнасівський.

Голова комісії з питань АПК Товариства «Вінничани у Києві» Петро Білий, котрий свого часу працював агроном у Барському районі, розповів, що має причетність до фінансування садівництва на Вінниччині, знає кожного садівника.
-Одне із наших завдань – перетворити Вінниччину на квітучий сад, - сказав він.

Перший заступник голови Товариства Сергій Татусяк відзначив:
- Кожному в нас знайдеться робота. Ми вже вийшли за межі Києва і з проектами прийшла до рідної Вінниччини. У майбутньому плануємо формат співпраці з міжнародними товариствами, ми об’єднаємо зусилля вінничан з тим, аби прославляти наш край і за його межами.

Словом, учасники засідання вирішили розбудувати районні земляцтва, активізувати інвестиційну складову роботи, зміцнити «молодіжне крило» Товариства. І, звичайно, реалізувати підписану з вінницькою владою угоду. Увечері засідання продовжилося в неформальній обстановці на фестивалі польської та німецької кухонь у ресторації «Гостинний пан».Любов Заозерна

 Звертань: 2549
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства