Про нас

Наші проекти


Фотогалерея

Ми у соцмережах

wikipedia    facebook

Moy mir    Vkontakte


Земляцтва


Партнери

Преса
25.03.2009 : Киев
Сергій Татусяк: ~Чим більше буде таких громадських організацій, як ~Вінничани у Києві~, тим ефективніше буде розвиватися наша держава~, Газета ~Кур'єр~ №12 (327) від 25.03.2009
Сонячного весняного дня 21 березня у Київському міському Будинку вчителя всі бажаючі мали змогу поспілкуватися з багатьма відомими нашими земляками, які зібралися на звітно-виборчі збори Товариства «Вінничани у Києві». Відомо, що де б не реалізувала людина свої здібності й таланти, куди б не завели її непередбачувані життєві шляхи, але місце, де вона побачила світ, де проминуло дитинство залишається у душі назавжди. Любов та потяг до рідних місць притаманний кожному з нас, незалежно від того, яких висот поталанило досягти. Багато наших земляків – вінничан сьогодні плідно працюють у столиці, примножуючи добру славу нашого міста. З метою об’єднання всіх, хто народився у Вінницькій області, або певний час проживав на її території 17 березня 2007 року було створене товариство "Вінничани у Києві". Того ж року під час виїзного засідання Ради земляцтв України 22 березня Товариство "Вінничани у Києві" прийнято повноправним членом Ради.

Два роки діяльності товариства не тільки зробило його помітним у громадському житті столиці, сьогодні «Вінничани у Києві» - впливова громадська організація. Передувало цьому проведення цілої низки різноманітних заходів, крім того, товариство значно зміцнилося чисельно.

Товариство об'єднує на добровільних засадах громадян, які народилися у Вінницькій області України та певний час проживали на її території. Головною метою діяльності Товариства є задоволення та захист соціальних, економічних, культурних інтересів його членів. Для реалізації зазначеної мети Товариство ставить перед собою наступні завдання: сприяти ефективній комунікації, утвердженню духовного єднання членів товариства; виступати у ролі неформального посередника між громадою, владними і громадськими інституціями регіонального і місцевого рівня, суб'єктами господарсько – економічної діяльності, з одного боку, і відповідними установами і організаціями у м. Києві, з другого боку в інтересах членів товариства; налагодити тісну взаємодію з органами місцевої влади; сприяти посиленню авторитету і впливу вихідців з Вінницького регіону на загально - українські економічні, політичні, соціальні процеси; сприяти формуванню консолідованої позиції щодо представлення, захисту і відстоювання у м. Києві інтересів Вінницької області та її мешканців; сприяти налагодженню і змістовному поглибленню культурних і виробничих зв'язків киян - вихідців з Вінницької області; популяризувати збереження та примноження історичних цінностей та культурно-мистецьких традицій; допомагати у відновленні історичних пам'яток; підтримувати талановитих дітей та молодь, сприяти їх підготовці в навчальних та наукових закладах; сприяти благодійній діяльності; ініціювати і брати участь у реалізації інвестиційних, соціально-економічних, культурологічних, екологічних проектів.

Зроблено членами товариства «Вінничани у Києві» для земляків за ці роки немало, допомога надавалась у різних сферах життя і зажди була своєчасною та необхідною.

Відомо, що Вінниччина увійшла у шістку областей України, де кількість новонароджених перевищила кількість померлих. Допомагає зміцнити цю позицію і недавно створений перинатальний центр, який за своїм рівнем лише третій після Києва та Житомира. Одним із самих активних членів товариства «Вінничани у Києві» є відомий у нашому місті бізнесмен Володимир Продивус, який подарував перинатальному центру кувез для недоношених дітей, що дозволяє виходжувати немовлят вагою від 500 грамів. Цінність такого подарунка важко переоцінити. Крім того, в день відкриття відділення центру заступник голови товариства «Вінничани у Києві» доктор медичних наук Світлана Жук організувала для головних акушерів-гінекологів районів Вінницької області науковий семінар.
Крім того, завдячуючи члену Президії Товариства "Вінничани у Києві" Володимиру Продивусу, в 2008 році від імені Товариства здійснена передплата періодичних видань Вінницькому національному педагогічному університету.

У лютому місяці минулого року в центрі уваги представників Товариства «Вінничани у Києві» опинились захисники Вітчизни. П’яти військовим частинам було подаровано по телевізору. «Нехай війну дивляться тільки у фільмах», - побажав військовослужбовцям член товариства генерал-лейтенант запасу Олексій Процепко.

З легкої руки членів товариства «Вінничани у Києві» на початку квітня 2008 року переможці обласного етапу Всеукраїнських олімпіад відвідали Кам'янець-Подільский та Хотин. Ця екскурсія стала можливою завдяки голові Товариства "Вінничани у Києві" Володимиру Крижанівському.

Не обминули члени товариства своєю увагою обдарованих дітей. Під час сесії Вінницької обласної Ради 19 березня 2008 року члени Президії товариства "Вінничани у Києві" Віталій Кононов і Андрій Шинькович вручили дитячу літературну премію "Зміна". Першою номінанткою премії "Зміна" стала учениця 9-го класу Лука-Мелешківської школи Вінницького району Анастасія Коломієць, яка видала власну книгу віршів "Душа метелика".

У березні 2008 року, з нагоди річниці свого створення, товариство "Вінничани у Києві" організувало в Українському домі виставку вінницьких художників Людмили Бондар та Анатолія Гайструка.

Товариству під час Дня Києва в 2008 року випала нагода 23 травня представити Вінниччину серед інших регіонів України у парку Дружби народів. На цьому святі 27 киян - вихідців з Вінниччини подали заяви до вступу в товариство „Вінничани у Києві".

Під час святкування Дня працівників сільського господарства у 2008 році у Вінниці від Товариства «Вінничани у Києві» були присутні Петро Білий та головний редактор журналу «Сад, вино і виноград» Анатолій Гриценко. «Вінничани у Києві» вшанували своїми подяками та цінними подарунками за вагомий внесок в розвиток агропромислового комплексу Вінниччини кращих представників цієї професії, зокрема: голову Ради сільгоспвиробників Вінницької області Миколу Панасюка, начальника управління сільського господарства Шаргородського району Івана Ковтуна, оператора машинного доїння СВК «Родина» Ірину Юревич.
12 грудня 2008 у місті Вінниця перебували представники Ради земляцтв областей України на організованій вінничанами акції «Земляцтва єднають Україну». На заході Товариство “Вінничани у Києві» представляв перший заступник голови Товариства Сергій Татусяк.

Нещодавно, 21 січня цього року, відбувся літературно-мистецький вечір "Пісня і доля", присвячений 60-річчю від дня народження заслуженого діяча мистецтв України і Росії, лауреата міжнародних і всеукраїнських премій, поета, головного редактора журналу «Дніпро» Миколи Луківа. Привітав шанованого земляка від імені Товариства «Вінничани у Києві» друг ювіляра, заступник голови Товариства «Вінничани у Києві» Петро Білий.

12 грудня 2008 у місті Вінниця перебували представники Ради земляцтв областей України на організованій вінничанами акції «Земляцтва єднають Україну». На заході Товариство «Вінничани у Києві» представляв перший заступник голови Товариства Сергій Татусяк.

Звітно-виборчі збори 21 березня мали наступний порядок денний: звіт про роботу Товариства за 2007-2008 роки, та завдання щодо його подальшої діяльності; вибори голови та заступників Товариства; вибори членів Ради та Президії; голови та членів Ревізійної комісії. Одноголосно головою товариства був обраний Олег Олександрович Зарубінський, який сказав:
- Я бачу Товариство через призму реалізації двох місій, з яких одна – це, надати людям, які мають внутрішній поклик до спілкування з своїми земляками, формат цього спілкування в межах товариства. Друга частина - конструктивна доброчинна діяльність, реальна допомога, адже ми намагаємося працювати так, щоб добрі справи мали масовий характер. У нас розроблена система членських внесків і це – не партійні членські внески для проформи, просто є люди, які можуть пожертвувати певну частину своїх прибутків для допомоги землякам. У нашій діяльності є один девідент – бути близькими один з одним, бути друзями, допомагати своїй малій Батьківщині.

У роботі конференції взяли участь 172 члена Товариства, з яких чверть – жінки. Для організації подальшої роботи були обрана Президія у кількості 22 осіб та Рада Товариства, до складу якої уввішли 57 чоловік. Контролювати роботу виборчих органів буде ревізійна комісія у складі 3 осіб.

Під час проведення конференції неодноразово висловлювалась подяка члену Президії Товариства Володимиру Степановичу Продивусу, який розповів представникам ЗМІ наступне:
- Я бачу своє завдання у тому, щоб робити корисні справи, які б залишали по собі конкретні результати, а не слова. Ми плануємо зібратися наступного тижня для обговорення нагальних планів та проектів, в тому числі це стосується меценатства. Наше товариство завжди надає допомогу тим, хто більш за всіх її потребує, і надалі ми будемо продовжувати цю діяльність.

Потужною рушійною силою об’єднання вінничан недарма називають першого заступника голови Товариства Сергія Пилиповича Татусяка, який вважає, що той дух, який сьогодні панував у залі, доброзичлива атмосфера, пропозиції, які увійшли до наших документів говорять про те, що наша структура відбулася. Товариство «Вінничани у Києві» сьогодні об’єднало у своїх лавах тих людей, які мають надзвичайно серйозний досвід роботи у самих різних галузях народного господарства, освіти, охорони здоров’я. Ідея вболівання за Вінниччину є головною метою нашої діяльності. Ми надаємо допомогу тим людям, які приїжджають до Києва, допомагаємо адаптуватися у столиці. У нас створена доброзичлива демократична атмосфера, немає різниці, хто на якій посаді знаходиться, головне, що ми усі разом. Ми працюємо по галузевому принципу, створивши комісії з охорони здоров’я, освіти, ЗМІ – за такими напрямками ведемо безпосередню роботу. Є серйозні напрацювання допомоги тим, хто має проблеми зі здоров’ям, ми долучаємо до цього усіх вінничан, що мешкають у Києві, а медицина представлена у нас надзвичайно потужно. Вирішуємо проблеми щодо навчання, пошуку роботи, жодне звернення не обходить нас стороною, наша команда працює доволі ефективно. Сьогодні до товариства входять 180 чоловік. Для мене громадська організація це – інститут розбудови демократичного суспільства, тому, чим більше буде таких громадських організацій, тим ефективніше буде розвиватися наша держава.

І.Гелевера, член НСЖУ

 Звертань: 2696
Фото дня
Вінниччина
"Чечельницька весна"
Вінничани у Києві
Відродження музею М. Леонтовича, Галина Тарасюк на районній художній виставці разом з працівниками культури Теплицького району
Згадай батьківщину
Віртуальний проект Товариства «Вінничани у Києві» створений для інтеграції київських вінничан, полегшення спілкування між ними, встановлення контакту та нових корисних знайомств. Своїм завданням ми також вважаємо і збереження історії Вінниччини, популяризацію її культурних та духовних надбань, вшанування історичних місць та важливих подій, всісвітньо відомих постатей - вихідців з Вінниччини. Пропонуємо Вам ознайомитись з цікавими матеріалами та історіями, які розміщені за посиланням нижче.
Інтерв’ю
Опитування
Який сувенір ви привозите з Вінничини?
Вінницькі цукерки
Горілку ~Nemiroff~
Вінницькій хрін
~Мед Поділля~
Продукти ~АВІС~
Підписка
Я хочу отримувати останнi новини та цiкаву iнформацiю за цiєю адресою:
Погода
Яндекс.Погода
Яндекс.Погода
»   Новини     »   Персоналiї     »   Контакти     »   Наші фото     »   Запрошення до товариства